Tagasi

Kopli liinid / väliekskursioon

Arhitektid

UUSARENDUS: APEX AB, PEETER PERE ARHITEKTID, NÜÜD arhitektid

Objektist

Üks Põhja-Tallinna uhkematest ja terviklikematest töölisasumitest on seni olnud Kopli poolsaare tipus olev Vene-Balti, mis esindab 20. sajandi algul toimunud tsaaririigi majanduslikku tõusu ning tööstuslikku arengut. Ettevõtte juurde kerkisid tööliskasarmud, mis ehitati korralikult täispalkehitistena ning kaeti voodrilaudadega. Oma lihtsusest hoolimata kasutati ka nende majade juures profileeritud uksi, juugendlike keerdudega varikatuseid, klassikalisi proportsioone. Peale Nõukogude aja lõppu eluheidikute elupaigaks peetud Kopli liinide asukoht on looduslikult väga kaunis, laskudes astangutena otse mereni.

Uue tervikliku elukeskkonna rajamisega alustati 2018. aastal, praeguseks on valminud kümme erineva suuruse ja arhitektuuriga maja, rajatud uued sisehoovid, taastatud ajaloolised munakivisillutisega teed. Kõrvuti ühes ansamblis paiknevad nii ajaloolistelt taastatud vana kui ka tänapäevane uus arhitektuur. Hetkel silmaga nähtav valminud hoonestus on aga väike osa Kopli liinide põnevast tulevikust.

Kopli liinidele jõuad tulles trammiga Kopli eelviimasesse peatusesse ning liigud sealt mööda teed mere suunas. Autoga tulles palun pargi auto Eesti Mereakadeemia hoone ette ning tule sealt edasi jala.
Ekskursioonid algavad vastvalminud merepromenaadil aadressil Sepa tn 35.

EELREGISTREERIMINE EI OLE VAJALIK. Kõikidele ekskursioonidele palume varem kohale tulla, et tagada endale koht tuuril. Ekskursioonidele pääsemine käib elava järjekorra alusel. Maksimaalne grupi suurus on 20 inimest.

Avatud

L kell 12:00
L kell 13:00
L kell 14:00
L kell 15:00
L kell 16:00
P kell 12:00
P kell 13:00
P kell 14:00
P kell 15:00
P kell 16:00

Kuidas siia jõuda?

Aadress