Tagasi

GRUPID TÄIS - ERR Raadiomaja ja Uudistemaja

Arhitektid

Uudistemaja - 1945/2017, Raadiomaja - 1972/2014

Objektist

Eesti Rahvusringhääling (ERR) loodi 2007. aastal, mil ühendati Eesti Televisioon ja Eesti Raadio. ERR tegutseb Tallinna kesklinnas kolmes hoones (uudistemaja, raadiomaja ja telemaja), lisaks on rahvusringhäälingul stuudiod ja korrespondendipunktid Eesti erinevais paigus ning välismaal.
Meie külastame rahvusringhäälingu kahte Tallinnas asuvat hoonet – raadiomaja ja uudistemaja.

Tänane uudistemaja, vana raadiomaja, asub Kreutzwaldi tänaval ja rekonstrueeriti põhjalikult vähem kui kümme aastat tagasi (2014-2017, arhitekt Jane Teresk). Algselt Riigi Ringhäälingu raadiohoonena projekteeritud maja (1939/1952, arhitektid Elmar Lohk, Georgi Šumovski) ristiti 2017. aastal uudistemajaks ja seal asus tegutsema ERR-i uudistetoimetus (raadio-, veebi- ja teleuudised). Uudistemajast jõuab igapäevaselt vaatajateni “Aktuaalne kaamera”, jätkuvalt tegutseb hoones ka Raadioteater oma stuudiotega ning suured helisalvestusstuudiod. Hoone on küll saanud uudse ilme, ent siiski on proovitud säilitada võimalikult palju algset: laiu treppe, kipsrosette ja karniise. Maja koridore kaunistavad nn protsendikunsti konkursiga valitud kunstiteosed.
Uus raadiomaja Gonsiori tänaval renoveeriti aastail 2012–2014 (arhitekt Andres Kask) ja täna tegutsevad seal kõik viis rahvusringhäälingu raadiojaama, arhiivid ning sel kevadel Eesti Raadio valgesse saali loodud kultuuristuudio. Hoone valmis algselt 1972. aastal (arhitektid Ado Eigi, Jüri Jaama) ja on 1970ndate aastate modernistliku arhitektuuri suurepärane näide. Maja välisseinal asub tänini skulptuur “Rahutuvi” (Riho Kuld) ja kultuuristuudio seina kaunistab Enn Põldroosi 1972. aastal loodud mosaiikpannoo “Raadiolill”, mis kuulub kultuurimälestiste hulka.

Külastajatel on võimalus ekskursioonide raames tutvuda mõlema majaga ja külastada ERR-i erinevaid stuudioid. Ekskursioone viivad läbi Eesti Rahvusringhäälingu haldusdirektor Janar Vilde ja turundusjuht Pille-Mai Helemäe.

Kohtumispaik: Uudistemaja fuajee (Kreutzwaldi 14).
Teekond: Grupp jaotatakse kaheks, mõlema grupiga külastatakse nii raadiomaja kui ka uudistemaja. Uudistemajas saab tutvuda toimetuste ja stuudiotega, raadiomajas kultuuristuudio ja raadiojaamade toimetustega. Tuuri pikkus 1,5h

Avatud

P kell 11:00
P kell 14:00

Kuidas siia jõuda?

Aadress

Gonsiori 21, F. R. Kreutzwaldi 14
Registreerimine on suletud