Tagasi

GRUPID TÄIS - Tallinna Muusika- ja Balletikool

Arhitektid

2022, Kolm Pluss Üks: Markus Kaasik ja Hanna-Liisa Mõtus, T43 sisearhitektid: Ahti Grünberg, Tõnis Kalve, Kadi Karmann ja Mari Põld

Objektist

MUBA uus koolihoone põhineb Austria arhitektide võidutööl ning on projekteeritud Eesti ning Austria arhitektide, Atelier Thomas Pucher ZT GmbH ja Kolm Pluss Üks OÜ koostöös. Projekti arhitektuurne idee on luua üks eriline salapärane koht linnaruumis. Hajutades hoone funktsioonid krundi äärtesse, tekib selle keskele ainulaadne ja ootamatu avatud ruum – Vaikuse aed. Sinna loodav aed sümboliseerib eesti metsa, mis on seal justkui omasoodu kasvanud. See ootamatult vaikne ja rahulik paik annab võimaluse puhkepausiks ja sügavaks mõtisklemiseks otse kesklinna südames, olles samas ümbritsetud elava majaga täis kunsti, tantsu ja muusikat. Hoone on erakordne oma funktsionaalses komplekssuses. Tegu ei ole tavalise kooliga, ühtaegu on see ka kontserdimaja, spordikompleks ja kodu. Koolil on saalide multipleks – neli kontserdisaali, harjutussaalid ja tantsustuudiod, helistuudiokompleks, spordikeskus, muusikaerialaklassid, üldharidusklassid ja õpilaskodu. Kui „Vaikuse aed“ on pigem rahulik, siis ümber koolihoone on aktiivsemad pehme kummipurukattega mängualad liikumiseks – jooksurajad, välijõusaal, ronimis- ja pinksiala ning palliväljak.

Hoone fassaad koosneb erineva toonivarjundiga alumiiniumkomposiitplaat metallkassettidest. Hoone iga aken on erinev, mida rõhutavad ümbritsevad raamid tõstes esile hoones toimuvat tantsu ning pillimängu ning elavdades linnaruumi. Aknaid ümbritsevad raamid on musta siidmati pinnaviimistlusega, raame rõhutavad valgusega mängivad metalselt helkivad hõbekuldsed vuugid. Kaht peapääsu rõhutab kuldne värav.

Kohtumispaik: MUBA maja peasissepääsu juures.
Teekond: Giidituur läbi MUBA maja. Tuuri pikkus 1.5h.

Avatud

L kell 11:00
L kell 13:00
L kell 15:00

Kuidas siia jõuda?

Aadress

Pärnu mnt 59
Registreerimine on suletud