Open House Tallinn kutsub avastama Tallinna linnaruumi ning tutvuma siinse arhitektuuri ja hoonete ajalooga. Sündmus on tasuta (v.a mõned registreerimisega tuurid, kus on reg. tasu 1 EUR), mõeldud kõigile huvilistele ning suurem osa tuuridest ei vaja eelregistreerimist.

Ühe nädalavahetuse vältav üritus avab ligi 30-ne avaliku hoone, eramu, ehitusjärgus oleva objekti ning põnevama kontori- ja tootmishoone uksed. Open House Tallinn annab külastajatele hea võimaluse siseneda hoonetesse ja ruumidesse, mis tavapäraselt on avalikkusele suletud. Programm pakub ekskursioone erinevate huvidega ja eri vanuses külastajatele ning jaguneb hoonete asukohast, teemast ja ajaloost lähtuvalt. Hoonete külastused teevad eriliseks ekskursioonid, mille tutvustuste koostamisse panustavad hoonega lähedalt seotud inimesed – nii arhitektid, ajaloolased, elanikud, rentnikud kui haldajad. 

Sündmust korraldab Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ, kes on olnud mitmetele laiemat avalikkust kaasanud arhitektuuri ja linnaruumi teemasid puudutavatele sündmuste (Peatänav, Tallinna Arhitektuuribiennaal, Välkloengud) läbiviijaks.

Open House WorldWide

Open House sai alguse Londonis 1992. aastal eesmärgiga anda edasi paremat arusaama arhitektuurist eriala väliselt. Sündmus on tasuta ning kutsub inimesi külastama ja õppima hooneid. Selline formaat sobis mitmetele linnadele ümber maailma ning 2010 aastal loodi Open House Worldwide Family. Täna korraldatakse Open House sündmust enam kui 40 linnas üle maailma: Barcelona, Helsingi, Rooma, Melbourne New York ja mitmetes teistes. Kõik need linnad on liitunud Open House Worldwide organisatsiooniga ning jagavad ühist eesmärki: kaasata rahvast arutlema arhitektuuri ja keskonna kvaliteedi üle, aidates inimestel mõista ning õppida hooneid ja ruume.

Loe lisaks: www.openhouseworldwide.org

Meeskond

 • Aleksander
  Tali
  /
  Produtsent
 • Piibe
  Piirma
  /
  Kuraator
 • Marge-Marie
  Paas
  /
  Kuraator
 • Evelin
  Kruus
  /
  Kuraator
 • Mihkel
  Karu
  /
  Tekstide
  toimetaja
 • Tiina-Maria
  Tali
  /
  Vabatahtlike
  koordinaator
 • Kevin
  Loigu
  /
  Kommunikatsioonijuht

Ekskursioonid

Ekskursioone viivad läbi vabatahtlikud. Hoonete ja objektide tutvustused koostas arhitektuuriteadlasest ja -kriitikust giid Mihkel Karu.

Partnerid ja toetajad

Open House Tallinn tänab enda toetajaid ja koostööpartnereid.